• LENKA FILIPOVÁ
  • BEST OF /3CD, 2LP/V PRODEJI!

Další novinky

Lenka Filipová na dubnovém turné na Slovensku

Průřez slovenským turné v průběhu kterého jsme navštívili i rádio v Banské Bystrici a skvěle si pochutnali v navštívených restauracích.

Ostrava, Třinec, Žilina a Trenčín

Ohlédnutí za turné ve čtyřech městech - Ostrava se smyčci Brno Strings, Třinec, Žilina a Trenčín. Všechny sály byly větší kapacity a panovala v nich krásná atmosféra, za vytvoření které všem návštěvníkům moc děkuji. Foto © LF. :-)

Slaný a Police nad Metují

Zde jsou ještě momenty z divadla ve Slaném jak z přípravy koncertu, tak i z backstage. Ondra Hájek a jeho přítelkyně Veronika připravili pro náš tým, a pro mně dodatečně k narozeninám, skvělého španělského ptáčka s rýží. Mňam. :-) Výdatně posíleni jsme odehráli koncert, který měl skvělou atmosféru a končil standing ovation. Děkujeme za pozvání Honzovi Kocábovi zúčastnit se festivalu Legendy českých písní, který slánské divadlo pořádalo. Foto © Karel Eda Vokřál. A příprava na poslední koncert v únoru v Polici nad Metují. Opět krásná atmosféra a bezvadné publikum. :-)

Bratislava, Znojmo a Vídeň

Na Divadlo Aréna mám milé vzpomínky, kdy jsem tam točila moje první Live DVD. Po 2 letech od posledního vystoupení v Divadle Aréna jsme opět dostali pozvání zahrát si v divadle, které patří Juraji Kukurovi. K mému překvapení byl přítomen i na koncertě, což jak jsem byla ujištěna, normálně nedělá. Dostala jsem od něj taky milou pozornost - krásnou kytici. Foto © Martin WELE Veleba. Poté jsme zahráli v kouzelném prostředí znojemského divadla odkud jsme na skok navštívili prosluněnou Vídeň a společně s Lenny, Seanem a Ondřejem Hájkem oslavili moje narozeniny. Opět o rok starší, ale zdravá. :-)

Praha

V rámci plesové sezóny jsme vystoupili i v krásném prostředí Obecního domu v Praze na plese Právnické fakulty, kde panovala příjemná atmosféra. A pro mně to byla první příležitost mixu během jednoho večera jak vystoupit se symfonickým orchestrem Mariánských Lázní a posléze v samostatném písničkovém recitále s Járou Bártou a Seanem Barrym.

Brněnské Sono 28.01.2018

Koncem ledna jsme společně se smyčci navštívili brněnské Sono centrum.

První vystoupení v lednu 2018

A tady je pohled na jedno z prvních vystoupení v lednu 2018 v Betlémské kapli v Praze pro publikum ČVUT.

Ohlédnutí za koncerty v prosinci 2017

Přinášíme vzpomínku na turné, které jsem absolvovala s Mekkym Žbirkou a Jaroslavem Svěceným a na které ráda vzpomínám a taktéž na pár koncertů z prosince 2017. Plus přidáváme reakce našich posluchačů.

Některé z reakcí posluchačů:

Milá Lenko, děkuji mnohokrát za nádherný koncert v Boru u Tachova. Byla jste skvělá a jiskra ve Vašich očích a zářivý úsměv svědčil o tom, že jste již opět plná síly a energie, kterou jste rozdávala plnými náručemi. Bylo vidět, že si koncert také užíváte stejně jako my, diváci. Rád bych Vám touto cestou, ještě jednou popřál hodně zdraví, lásky a síly, aby jste mohla i nadále koncertovat a rozdávat lidem radost a pohlazení na duši, tak jako se Vám to povedlo právě v Boru. Díky!!! Hubert Jeřábek

Milá paní Lenko, moc Vám děkuji za Váš včerejší vynikající a nádherný koncert v přeloučském kině. Bylo to milé a něžné pohlazení po duši. Zpíváte s láskou a radostí a publikum to vždy náležitě ocení. Jste naprosto úžasná. Přeji Vám hodně zdraví a lásky a krásné Vánoce a nový rok. Na shledanou na Vašich dalších koncertech. Dagmar

Děkuji za úchvatný koncert v Přelouči. Paní Lenko jste skvělá, přeji zdravíčko a kupu lásky. Lydie

Včerejší koncert v České Lípě - nádhera. Minulý týden jsme byli s manželkou v Novém Boru na Spirituál kvintetu. Shodli jsme se, že koncert Lenky Filipové byl lepší a to o dost. A mimochodem není to tak dlouho, co jsme byli na koncertě Pavla Steidla. Přejeme Vám hodně štěstí a co nejvíce splněných přání. Marta a Dušan Kratochvílovi /FB/

Milá a vážená Lenko, včera koncert v Horaždovicích byl unikátní. Jste úžasná nejen zpěvačka, ale co dokážete s kytarou a jak jí dokážete ovládat není jen konzervatoří, ale vaším srdcem a prsty, které lítají po strunách kytar. Díky za to, že jste. Přeji vám jen a jen hodně zdraví, pohody a lásky. Přinášíte vy jako osoba, ale i jako umělkyně lidem radost. Držte se a opatrujte se. Krásné vánoce a ať jste zdravá a šťastná. Jana Vondrášková /FB/

Nové koncerty 2018

Všem fanouškům a příznivcům přejeme šťastný a úspěšný rok 2018. V sekcii koncertů se můžete podívat, kde plánujeme koncerty až do léta 2018. Těšíme se na setkání s vámi.

Moji milí,

tak jsem zase nazpět a začínáme koncertovat. Na všechny se moc těším a průběžně už můžete začít sledovat co všechno plánujeme a kde se budeme vyskytovat. Zde je první spolupráce s časopisem Zoot. Byla to velmi příjemná spolupráce. S celým týmem jsem strávila velmi pohodové chvíle. Na výsledek se můžete zde podívat a přečíst si ho viz. online. A ještě jedna vzpomínka na letní charitativní akci - viz. video, které jsme se zúčastnili spolu se Seanem Barrym a společně s dalšími kolegy jsme zachraňovali zámek Zahrádky. Opět jsem zažila velmi pohodové chvíle se všemi.

Mám rozprávkový dom

Jednotka (RTVS) - 21.11.2016 - 20:25 - Záznam megakoncertu k příležitosti 50. výročí československé autorské soutěže Bratislavská lyra. Vystoupí Lenka Filipová s písní Věnování. online

Lenka a Lenny Filipovy: Umíme si věci vyříkat

Tři roky trvalo, než se Lenny a Lenka rozhodly pro společný rozhovor a focení. Výjimku udělaly až pro Marianne.

Pro velký zájem přidán koncert v Opavě

Pro velký zájem byl v Opavě dne 14.12.2016 přidán koncert Lenky Filipové v 16:00 hod. Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji.

Mnichovo Hradiště - Listopadový program divadla zpestří koncert Lenky Filipové

Málokterá zpěvačka si léta drží svůj styl podobně důsledně, jako Lenka Filipová, ke které neodmyslitelně patří kytara. V pondělí 14. listopadu od 19 hodin přesvědčí v městském divadle i Hradišťáky, že vůbec nestárne. A na svůj koncert přijede i minimálně se dvěma hosty.

Když se objevila v osmdesátých letech na televizních obrazovkách, byla jiná než všechny ostatní zpěvačky. Romantická štíhlá žena s dlouhými, lehce zvlněnými vlasy v sobě měla, a stále má, francouzský šarm. Však také francouzština je jejím oblíbeným jazykem, v němž tu a tam na svých koncertech rovněž ráda zazpívá. Svojí tvorbou rozbourala představu o tradičním popu: Místo skotačivých diskohrátek tu byla půvabná dáma stoicky sedící za kytarou. Mnohé její písničky mají až šansonový nádech. Už před koncertem můžeme potvrdit, že na něm Lenka nevynechá jediný svůj velký hit: Zazní Věnování, Zamilovaná, Za všechno může čas, Jenom blázni se radujou, Málo mám, Prý se tomu říká láska i V šálku čaje na Srí Lanku. Hudbu k většině těchto písní si napsala sama, právem obdivované texty mají takřka výhradně na svědomí dva její dvorní autoři, dnes už bohužel zesnulý Zdeněk Rytíř a Gábina Osvaldová.

Sympatická je Lenka Filipová také svými výlety za klasikou. Máme jako organizátoři k dispozici play list koncertu a víme, že zpěvačka i během svého hradišťského vystoupení sáhne několikrát po klasické kytaře. Asi se to nemá, ale předem odtajníme jméno alespoň jednoho zpěvaččina hosta: Je nám potěšením, že na pódiu městského divadla vystoupí po boku Lenky Filipové také irský harfenista Sean Barry.

Loni v prosinci zaznamenal bouřlivý ohlas koncert Dashy a její doprovodné kapely Pajky Pajk Milana Kumžáka. Jsme rádi, že po necelém roce budeme moci v Hradišti přivítat další kvalitní popovou zpěvačku. Interpretka předem slíbila, že svůj koncert zakončí autogramiádou, kde budete moci, třeba jako pěkný vánoční dárek, koupit i její CD. Vstupenky na koncert zakoupíte v Klubu, sídlícím uprostřed Masarykova náměstí.

Více informací na: Koncerty

Lenka Filipová opäť koncertovala v Pezinku /19.10.2016/

TV Pezinok připravila reportáž z koncertu Lenky Filipové, včetně rozhovoru. Video

Fotografie Lýra 50

Na koncertě Lýra 50 vystoupila Lenka Filipová s písní Věnování. První fotografie je výsledkem pohotové reakce Járy Bárty, který hrál s Lenkou a byl hodně unesený atmosférou. Děkujeme za pohotovou reakci. Druhá je společná fotografie s Martinem Chodúrem ze zákulisí.

Koncerty Slovensko /duben 2017/ a Čechy a Morava /září 2017/

Nové termíny koncertů Lenky Filipové v dubnu 2017 na Slovensku a v září 2017 v Čechách a na Moravě.

Lenka Filipová na koncertě v Nitře 22.09.2016

Na krátky sestřih koncertu Lenky Filipové v Nitře 22.09.2016 se můžete podívat na youtube.com.

Nové koncerty 2017

Podívejte se na nové termíny koncertů Lenky Filipové v Čechách, na Moravě a Slovensku.

Lýra 50 – Mám rozprávkový dom

Bratislavská lýra znovu ožíva! Slovenská metropola sa pripravuje na koncert storočia, na ktorom zaznejú najslávnejšie hity Bratislavskej lýry. Na podujatí s názvom „Mám rozprávkový dom – LÝRA 50“ vystúpi špička slovenskej a českej populárnej hudby. Zaspievajú také hviezdy ako Karel Gott, Helena Vondráčková, Eva Pilarová, Jitka Zelenková, Lenka Filipová, Olympic, Petra Janů, Elán, Peter Lipa, Ján Lehotský, ale aj hudobníci mladšej generácie Martin Chodúr, Mário Kuly Kollár a mnohí ďalší.

Fantastický koncert bude spomienkou na hudobný festival, ktorý bol pojmom na medzinárodnej scéne. Muzikanti oživia hity z minulého storočia, ktoré bodovali práve na Bratislavskej lýre. Zaznejú však v nových interpretáciách.

Nenechajte si ujsť hudobnú udalosť roka! Stretneme sa v Incheba – EXPO ARÉNE, hala C, Bratislava 18. októbra 2016.

Predpredaj: ticketportal

Podtatranské noviny: Na koncert s dobrým úmyslom

Vo Veľkej Lomnici pripravujú druhý ročník projektu Lomničania Lomničanom, v evanjelickom kostole vystúpi 29. mája o 18.00 h Lenka Filipová. Cieľom benefície je pomôcť hendikepovaným deťom. Minulý rok si prevzali šeky v hodnote 1000 eur rodičia troch detí, tento rok čakajú na našu pomoc ďalšie tri rodiny z Veľkej Lomnice.

„Bol by som rád, keby sa každý z nás aspoň na chvíľu zamyslel a vcítil do osudu ťažko chorých a hendikepovaných ľudí a potom pochopí, prečo je takáto pomoc pre nich dôležitá,“ napísal v príhovore pre svojich spoluobčanov organizátor projektu Lomničania Lomničanom Roman Rataj.

Koncerty tejto iniciatívy sa konajú pod záštitou Nadácie Miroslava Šatana. Prispieť môžete zakúpením lístku na koncert, príspevkom organizátorom priamo počas koncertu alebo dobrovoľným darom na účet Nadácie Miroslava Šatana.

Cieľom organizátorov je podpora hendikepovaných občanov na pozadí príjemného kultúrneho zážitku. Minulý rok vystúpila vokálna skupina Fragile, speváci bez použitia hudobných nástrojov zaspievali niekoľko známych hitov, evanjelický kostol zaplnilo približne 500 divákov.

Tento rok Fragile vystrieda speváčka Lenka Filipová, hity ako Zamilovaná alebo Málo mám poznajú nielen verní fanúšikovia. Svojím citlivým hlasom a jemným šansónovým prejavom oslovuje súčasnú generáciu i pamätníkov nie len na Slovensku. Koncertovala vo väčšine krajín Európy, v Japonsku, USA, Kanade a Austrálii. Získala aj ocenenia Grand Prix na gitarovom festivale v Holandsku a českú Grammy.

Lenka Filipová vystúpila minulý mesiac aj v našom regióne – Kežmarku a Smižanoch. Organizátori veria, že osud hendikepovaných nám ľahostajný nebude, pretože nikto nevie, či zajtra takúto pomoc nebude potrebovať práve on sám.

Zdroj: www.podtatranske-noviny.sk

/jat/

Nové koncerty 2016

Nové koncerty Lenky Filipové v Čechách, na Moravě a Slovensku najdete v sekci koncerty.

Pozor! Změna!

POZOR! Koncerty ve Smižanech, Kežmarku, Michalovcích, Košicích a Rimavské Sobotě budou mít začátek v 18:00 hod. Původní čas 19:00 hod. neplatí. Podrobné informace najdete v sekci koncerty. Děkujeme za pochopení. Těšíme se na Vás! :-)

Rozhovor pro časopis Exkluziv

07.01.2016 - časopis Exkluziv - č.1 - rozhovor s Lenkou Filipovou (slovenské vydání)

Koncerty 2016

Přeji všem šťastný a úspěšný rok 2016. Děkuji za vaši přízeň a těším se na viděnou na koncertech v roku 2016. :-)

Vánoce 2015

Šťastné a veselé vánoční svátky přeje Lenka Filipová :-)

Vánoční koncerty

Lenka Filipová pokračuje ve vánočních koncertech i v prosinci. V nejbližších dnech můžete navštívit její koncerty ve městech: Holice, Bratislava, Rohožník, Sehradice, Štětí, Netvořice, Hořice a Ústí nad Labem. Těšíme se na vás! :-)

Lenka Filipová hostem Dámskeho klubu /aktualizováno/

30. října 2015 (pátek) na RTVS 1 od 12:20 hod. byla Lenka Filipová hostem v Dámském klubu. Video přehrajete přímo zde na stránkách.

Video Dámský klub

  • Celý pořad: online

Vzpomínka na léto

Vzpomínka na léto přináší krátké ohlédnutí za vystoupením Lenky Filipové a Lenny na festivalu Okoř 22.8.2015.

Video Okoř 2015

  • Video přehrajete přímo na stránkách.

Fotoreport z koncertů na Slovensku

Ve dnech 15.10.-20.10.2015 se uskutečnila série koncertů ve slovenských městech: Bojnice, Levice, Zlaté Moravce, Humenné, Levoča a Sabinov. Podívejte se na fotoreport. :-)

Lenka Filipová patronkou slavnostního předávání Duhového křídla

Populární zpěvačka a kytaristka Lenka Filipová se letos stala patronkou slavnostního předávání Duhového křídla. Tato keramická plastika, kterou Národní rada osob se zdravotním postižením a Pardubický kraj oceňují organizace a jednotlivce působící v sociálních službách a ve prospěch lidí se zdravotním postižením, se předávala potřetí, tentokrát v pardubickém ABC klubu.

Lenka Filipová podpoří charitativní projekt Světlo pro Světlušku

24.10.2015 - 22:00 - Světlo pro Světlušku - Přijďte přímo na koncert do Pražské křižovatky. Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketpro a Ticketstream nebo se připojte k vzduchoplavbě prostřednictvím přímého přenosu u obrazovek na ČT1 či na rozhlasových vlnách Radiožurnálu. Pozvánka

Fotoreport z koncertu v Pardubicích

30.09.2015 - Fotografie z koncertu v Pardubicích s hudebním hostem Lenny. Fotoreporty z koncertů pro vás připravujeme pravidelně na web stránkách a facebooku.

Fotografie z koncertu v Sušici

10.10.2015 - Fotografie z koncertu v Sušici. /aktualizováno/ Následují další koncerty na Slovensku. :-)

Koncert Kamil Peteraj 70

07.10.2015 - RTVS - 20:20 - záznam koncertu "Kamil Peteraj 70 - V slepých uličkách" k 70. narozeninám textaře Kamila Peteraje, na kterém na vyžádání oslavence vystoupila Lenka Filipová společně s Lenny. Online

Lenka Filipová Legendou Nočního proudu

01.10.2015 - ČRo Regina - Už poosmé byly uděleny ceny Legenda Nočního proudu v sedmi kategoriích. Cenu v kategorii zpěvačka získala Lenka Filipová: „Loni jsem přebírala cenu za svoji dceru Lenny a vůbec jsem nečekala, že cenu dostanu i já. Moc děkuju a budu se i nadále snažit zpívat a hrát.“ článek

Hudební ceny Legenda Nočního proudu

01.10.2015 - ČRo Regina - slavnostní předávání hudebních cen Legenda Nočního proudu se uskuteční ve čtvrtek 1. října 2015 od 20 hodin. Ocenění v kategorii zpěvačka převezme Lenka Filipová. V přímém přenosu vystoupí s Lenny. Vysílání můžete sledovat online.

Lenka Filipová v talkshow "Neskoro večer"

19.09.2015 - RTVS 1 - Lenka Filipová, Frédéric Miskiewicz a Imrich Bartalos v talkshow Petra Marcina "Neskoro večer". Kompletní záznam na youtube. Část epizody s Lenkou Filipovou na youtube /Lidová píseň, Zamilovaná (francouzská verze), rozhovor, atd./

Fotografie z koncertů - Smraďavka a Vsetín

Fotografie z koncertů ve Smraďavce a Vsetíně. Následují koncerty na Slovensku. :-)

Lenka Filipová v talkshow "Neskoro večer"

19.09.2015 - RTVS 1 - 21:45 - Lenka Filipová bude hostem talkshow Petra Marcina "Neskoro večer". Na reprízu pořadu se můžete podívat v pondělí 21.09.2015 od 16:55, nebo v sobotu 26.09.2015 od 1:15 na RTVS 1.

Fotografie z Nikdo není perfektní

04.09.2015 - TV Barrandov - Lenka Filipová byla hostem v pořadu Nikdo není perfektní spolu se zpěvákem Petrem Nagyem.

Koncert Kamil Peteraj 70

29.09.2015 - 20:00 - koncert s názvem "Kamil Peteraj 70 - V slepých uličkách" k 70. narozeninám textaře Kamila Peteraje, na kterém jako jeden z mnoha hostů vystoupí Lenka Filipová společně s Lenny.

Fotografie z koncertů - Sázava, Plaňany a Kutná Hora

Fotografie ze srpnových koncertů v Sázavském klášteře, na festivalu v Plaňanech a v Kutné Hoře. Další koncerty následují. :-)

Reportáž na TV Barrandov

01.09.2015 - TV Barrandov - uvidíte rozhovor s Lenkou Filipovou v televizním pořadu Barrandovská Sedmička v úterý od 21:40 hod.

Reportáž z festivalu Okoř na TV Prima

23.08.2015 - TV Prima - Televizní reportáž z 15. ročníku festivalu Okoř (22.08.2015) ve VIP zprávách najdete zde.

Momentky z koncertů na hradě Sloup a festivalu Okoř

Fotografie ze srpnových koncertů na hradě Sloup a festivalu Okoř. Další sprnové koncerty následují. :-)

Momentky z koncertů v Třeboni, Telči a Praze

Fotografie z uplynulých srpnových koncertů v Třeboni, Telči a Praze. Další sprnové koncerty následují. :-)

Ohlédnutí za koncertem v Telči

Ohlédnutí za koncertem v Telči 08.08.2015 na www.musicserver.cz "Horký den na Prázdninách v Telči osvěžilo vystoupení Lenky Filipové a Lenny". Článek

Fotografie z koncertů na Moravě a Slovensku 17.-20.07.2015

Podívejte se na fotoreport z koncertů v Císařské jeskyni, v Banské Štiavnici, Nitře a Bratislavě.

Recenzia koncertu: Do Lenky Filipovej sme ešte všetci stále zamilovaní

Človeku to pripadá už strašne dávno, čo počúval hity ako Zamilovaná alebo Málo mám. Keď sa ozvali tieto nesmrteľné hity v pondelok 20. júla v bratislavskej Starej tržnici, niektorí spievali, ďalší si aj nostalgicky poplakali.

V podstate sa s hudbou už narodila. V rodine Lenky Filipovej sa vždy hralo na gitare či spievalo, dokonca viac hlasne. Z takéhoto bábätka teda ani nemôže nič iné vyrásť, len muzikant. Lenku Filipovú poznajú síce najmä vďaka veľkým hitom, ale možno málokto vie, že vyštudovala na pražskom konzervatóriu a neskôr na Medzinárodnej hudobnej akadémii odbor klasická gitara.

Nie sú to teda len bežné harmonické postupy, ktoré Lenka Filipová používa. Jej hra dokáže byť virtuózna, ale obdivuhodné na nej je najmä to, že nestojí na mieste už roky, ako sa to populárnym interpretom stáva. V Bratislave sa predstavila spoločne s Jindřichom Konířom (klávesy) a Seanom Barrym (keltská harfa), pričom spoločne aj sólovo predviedli unikátny repertoár.

Samozrejme, nechýbali už spomínané hity Zamilovaná, V šálku čaje na Srí Lanku, Málo mám, Prý se tomu říká láska… a ďalšie, ktoré oscilujú medzi príjemným šansónom a popom. Ak by ich Lenka vynechala, publikum by jej to istotne neodpustilo…

Lenka Filipová si podmanila publikum pre svoju prirodzenosť, romantické texty, nádherný alt, na ktorý nikdy netlačila. Jej prejav bol pre ľudí práve preto taký blízky, že sa nikdy na nič nehrala, neafektovala, netlačila na výšky, prehovárala publiku do duše a pre ženské srdcia jej piesne boli a stále sú priam hrejivým balzamom. Lenka totiž aj v smútku dokáže nájsť dobrú energiu a pohladiť, keď bolí srdce.

A ešte jeden zásadný fenomén: táto speváčka, gitaristka a autorka piesní, ktorá má doposiaľ na konte vyše 20 albumov rôznych žánrov, jednoducho nestarne. Keď vystúpila na pódium s gitarou, človeku sa zdalo, že sa ocitol v dobe pred 20-mi rokmi. Jej neodolateľný úsmev, komunikácia s publikom, intenzívny osobný kontakt, pesničky, ktoré poznáme naspamäť, „neposlušná“ gitara, ktorá sa neustále rozlaďovala – to všetko pôsobilo na obecenstvo ako magnet. Do Lenky Filipovej proste musíte byť všetci zamilovaní.

Okrem spomínaných hitov nechýbal ani Antonio Vivaldi, ktorého zaranžoval jej sprievodný muzikant Jindřich Koníř a práve v tejto skladbe vznikol najvýraznejší priestor na to, aby ukázala svoje klasické vzdelanie. Gitara dokáže suplovať aj malý orchester a speváčka sa aj po rokoch štúdia dokáže popasovať s klasikou.

Okrem toho, že na koncerte bola vynikajúca energia (fanúšikovia proste cítia, čo posiela zo seba interpret smerom k nim), pomedzi staré dobré hity a klasiku speváčka na koncerte namixovala aj keltskú ľudovú hudbu. Vďaka zoznámeniu sa s írskym špičkovým muzikantom Seanom Barrym sa vybrala cestou ľudoviek, ktoré majú korene v keltskej hudbe. Keď spievala starý keltský tradicionál Oídhche Mhath Leibh (vo voľnom preklade Prajem Ti dobrú noc), v sále ani nikto nedýchal. Pieseň spieva napríklad aj škótska kapela Ossian, pričom v ich interpretácii je priam nebeský pokoj, niekedy až monotónnosť. Lenka vložila do piesne viac dramatického prejavu, nekopírovala nikoho, pieseň odpspievala podľa vlastného vnímania.

Staré keltské ľudové piesne majú v sebe nostalgiu, trpkosť a smútok, ktorý sa vám dostane až pod kožu. Ich prekrásna melodika, duchovnosť a zároveň neha, nenechajú nikoho chladným. V piesni sa dáva zbohom, praje sa dobrú noc, požehnanie a večné zdravie. Oídhche Mhath Leibh patrí medzi jedny z najznámejších keltských piesní a bola spracovaná v rôznych verziách. Či už v zborových alebo sólo verziách – vždy mali svoje čaro.

Najkrajšie v prejave speváčky a gitaristky sú hlboké altové polohy, ktoré majú v sebe priam magickú príťažlivosť. Je to jednak tým, že umne pracuje s hrudným registrom a špecifickou farbou hlasu. Nižšie polohy zvláda bez toho, aby mal poslucháč pocit, že tam chce melódiu nasilu dostať. A hoci altistky obvykle s problémami spievajú vyššie polohy, u Lenky boli aj tie prirodzené, či už v rockovejšom zafarbení alebo v kultivovanom prejave.

Koncert Lenky Filipovej v Starej tržnici bol unikátnym zážitkom. Speváčka dokázala prepojiť rôznorodé žánre tak prirodzene, že aj publikum, ktoré prišlo možno so zámerom vypočuť si len jej staré hity a nostalgicky si zaspomínať, dokázalo prijať vážnu hudbu či prastarú ľudovú pieseň. Je obdivuhodné, ak tvorca a interpret neostane pri starom osvedčenom repertoári, ale rozvíja sa a prináša so sebou starú dobrú energiu, ale nové piesne a žánrovú pestrosť.

Zdroj: masmedialne.info

George Sandová

Fotografie z koncertu na hradě Šternberk 16.07.2015

Nový fotoreport z koncertu na nádvoří hradu Šternberk. Foto: Tomáš Pospíšil.

Zámecké Concertino 2015

Po úspěšných koncertech na nádvořích zámků v minulém roce navazuje Lenka Filipová letos serií koncertů Zámecké concertino 2015.

V krásných prostorách na Vás mimo krásných písní dolehne historie toho kterého místa. 28.08.2015 se Lenka představí na jednom z těch nejhezčích - v Sázavském klášteře. Lenka Filipová představí koncert napříč žánry - zazní klasika, nové písně a samozřejmě i největší hity spolu se vzpomínkou na Karla Zicha. Lenka vystoupí se smyčcovým orchestrem, který podtrhne skvělou atmosféru toho místa.

Předprodeje: ticketpro.cz a infocentrum Sázava 327 320 763.

PR

Hosť sobotného Dobrého rána

V sobotu 20.6.2015 byla Lenka Filipová hostem pořadu "Hosť sobotného Dobrého rána" na Rádio Slovensko. Záznam si můžete poslechnout zde.

Fotografie z koncertu na zámku Berchtold

Fotografie z koncertu Lenky Filipové a hudebních hostů J. Koníře a S. Barryho na zámku Berchtold 04.07.2015 v sekci fotografie.

Fotografie z koncertu v kostele sv. Havla

Fotografie z koncertu Lenky Filipové a hudebních hostů: smyčcovým orchestrem, Jindřichem Konířem a Seanem Barrym v kostele sv. Havla v Rožďalovicích 27.06.2015 v sekci fotografie.

Pozvánka na koncert v Rožďalovicích

Pozvánka na koncert Lenky Filipové v kostele sv. Havla v Rožďalovicích už tuto sobotu 27.06.2015! Záznam rozhovoru s Lenkou Filipovou pro rádio Patriot.

Fotografie z koncertů v kostelech

Podívejte se na fotoreport z koncertů Lenky Filipové s hosty v kostelech Dolní Lutyně 19.6.2015, Dolní Domaslavice 20.06.2015 a Místek 21.06.2015 v sekci fotografie.

Fotografie z dalšího koncertu

Podívejte se na fotoreport z koncertu Lenky Filipové v románském kostele sv. Mořice u Annína na Šumavě (Mouřenec) 14.06.2015 v sekci fotografie.

Fotografie z koncertu na hradě Klenová

Podívejte se na fotoreport z koncertu Lenky Filipové na hradě Klenová 13.06.2015 v sekci fotografie.

"Víkendové rozhovory" pro Region TV

V závěru dubnové části slovenského turné v Košicích poskytla Lenka Filipová společně s Lenny interview pro Region TV. Záznam rozhovoru najdete na regiontv.eu.

Hosť sobotného Dobrého rána

V sobotu 20.6.2015 bude Lenka Filipová hostem na Rádio Slovensko v pořadu "Hosť sobotného Dobrého rána". Vysílání můžete poslouchat od 8:00 hod. na online.

Lenka Filipová hostem "Sama doma"

Dnes 19.5.2015 byla Lenka Filipová hostem v televizním pořadu pro ženy "Sama doma" na ČT1. Záznam sledujte v čase od 29:30 do 42:30 na ceskatelevize.cz.

Rozhovor pro týdeník "Ona Dnes"

Dnes 11.5.2015 vychází rozhovor s Lenkou Filipovou pro týdeník Ona Dnes. Mimo jiné se dočtete o zapojení Lenky Filipové do akce "Pochod Avon-u".

Lenka Filipová křtila nové CD Petra Nagye

Lenka Filipová byla v pondělí 4.5.2015 jedním z několika hvězdných kmotrů nové desky Petra Nagye ROCKmi overené. Dalšími hvězdami byli Miroslav Donutil, Eva Holubová a Miro Žbirka. Nové desce přejeme hodně štěstí. Podívejte se na fotografie z křestu CD.

Fotografie z turné Concertino 2015 na Slovensku

Fotoreport z turné Lenky Filipové s hudebními hosty Lenny a Jindrou Konířem 23.04. - 27.04. na Slovensku v sekci fotografie.

Fotografie z koncertu v Janských Lázních

Podívejte se na fotoreport z koncertu Lenky Filipové v Janských Lázních 10.04.2015 v sekci fotografie.

Nové termíny koncertů

Pravidelně pro vás aktualizujeme přehled koncertů. Podrobné informace o všech připravovaných koncertech v průběhu roku 2015 najdete v sekcii koncerty.

Právě vychází vinylová edice Best of

20. února 2015 vychází na vinylpack-u (2LP) zremastrovaný výběr nejúspěšnějších písní virtuózní kytaristky a populární zpěvačky Lenky Filipové. Vinylový pack si zájemci můžou zakoupit na koncertech Lenky Filipové a nebo u vybraných prodejců nebo v e-shop.

Podrobné informace o vinylové edici 2LP a taky kompletní tracklist obou LP najdete v menu diskografie.

Nahoru Novinky